ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

31 травня на стадіоні “Юність” Івано-Фраківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи відбувся спортивно-пізнавальний захід присвячений міжнародному дню захисту дітей, який традиційно відзначається кожного року 1 червня.

Саме в дітях продовження роду людського та здійснення мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Ось і цього разу до заходу долучилось багато організацій та служб, які більшою чи меншою мірою причетні до захисту дітей, а саме на різних локація були представлені:

• ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР МВС УКРАЇНИ, працівники якого ознайомили дітей з професіями експертів: дактилоскопіста, трасолога, есперта по ДТП;

• ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ продемонстрували пожежно-рятувальну техніку та оснащення, що є на озброєнні у рятувальників Прикарпаття. Одягання бойового одягу, провели дуже цікаві для діток пожежні естафети з елементами Firefighter Combat Challenge;

• НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ ознайомила дітей з патрульним автомобілем, службовим квадроциклом, познайомила з діяльністю кінологів зі службовою собакою, також для огляду було представлене екіпірування та спецзасоби;

• ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, показали автомобіль швидкої допомоги, манекени для СЛР, джгути-турнікети, автомобільну аптечку. Провели майстер майстер-клас з СЛР та техніку накладання джгута. Поділяться інформацією і покажемо як використовувати автомобільну аптечку.

• ВІДДІЛ ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРЕВЕНТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ – ознайомили дітей з професією ювенального поліцейського, розказали батькам, що робити якщо дитина загубилася або зникла, продемонстрували службовий автомобіль, вручили наліпки з логотипом служби, синьо-жовті кульки з логотипами та пригостили дітей солодкими подарунками.

• ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ – провели майстер клас з виготовлення патріотичної листівки та браслетика.

• УПРАВЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ- ознайомили із роботою патрульного поліцейського та поліцейського роти ТОР. Відбулась демонстрація та примірка бажаючими спорядження поліцейського, ознайомлення зі службовим авто, навчання правил дорожнього руху, пригостили дітей солодощами.

• УПРАВЛІННЯ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ вручило батькам та дітям буклети, провели конкурс малюнків та презентували подарунки у вигляді патріотичних браслетів та солодощів;

• СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

• РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРЕДСТАВНИК УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

• ПОЛІЦІЯ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ представила на огляд різні зразки зброї;

• КІНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ГУНП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ – працівники служби провели показ службового авто, амуніції, продемонструють вправи із собаками з пошуку заборонених речовин.

• ВІДДІЛ ВИБУХОТЕХНІЧНОЇ СЛУЖБИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ознайомили із заходами безпеки при виявленні вибухових пристроїв, а також показали деякі вибухові пристрої, які використовуються та знаходяться на озброєнні, показали спеціальне вибухотехнічне обладнання.

• УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ознайомило дітей з роботою служби та подарувало дітям повітряні кульки.

Активну участь в організації та проведенні цього заходу прийняли представники сфери фізичної культури та спорту, а саме:

– Відділення НОК України в Івано-Франківській області, Івано-Франківська обласна організація ФСТ Динамо, Івано-Франківський міський центр “спорт для всіх” та Івано-Франківська ОДЮСШ, які організували та провели веселі естафети, прийняти участь і спробувати свої сили у яких мали змогу всі бажаючі, окрім того тренерами Івано-Франківської ОДЮСШ були організовані локації з бадмінтону та футболу, на яких діти могли спробувати свої сили у цих видах спорту;

Розпочався захід з відкриття, де після звучання державного гімну України та вшанування хвилиною мовчання всіх полеглих Героїв України у війні з агресором до присутніх з вітальними словами звернулися:

Начальник управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА – Орест ОКЛІЄВИЧ;

Голова відділення НОК України в Івано-Франківській області – Мирослав КАРАБІН;

Заступник голови Івано-Франківської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України – Василь ШУМАЛО;

Начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області – Алла БОЙЧУК;

Заступник начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківській області – Андрій КИРИЧУК;

Начальник сектору зв’язків з громадянами ГУК ДСПС в Івано-Франківській області – Христина ЮРЕВИЧ;

Начальник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Івано-Франківській області – Леся ДИКУН;

Начальник служби у справах дітей виконавчого комітету в Івано-Франківській міської ради – Ірина РОХМАН;

Старший інструктор управління дотримання прав людини – Марія КРИВЕЦЬКА;

Представник державного управління територіальне медичне об’єднання МВС в Івано-Франківській області – Леся МАРКОВЕЦЬКА.

Не залишили без уваги дітей на передодні дня захисту дітей і олімпійці Прикарпаття. Привітати їх прийшли легкоатлети Ірина ШЕПЕТЮК і Валерій ЛІТАНЮК та боксер Віктор ПОЛЯКОВ.

Після вітальних слів розпочалася власне практична частина цього заходу. Діти почергово відвідували розташовані на стадіоні локації і уважно слухали інформацію, яку їм надавали працівники того чи іншого підрозділу, приміряли на себе спецодяг та спецзасоби, із задоволення випробовували спецтранспорт різних служб, змагалися в різних активностях.

За підсумками проведення цього спортивно-пізнавального заходу діти засвоїли чималий багаж нових та важливих для себе знань, отримали велику кількість позитивних емоцій, зробили безліч фото на згадку з працівниками різних служб та спортсменами-олімпійцями, що без сумніву позитивно вплине на їх психологічний стан, а в умовах сьогодення це є надзвичайно важливо.