ЗАВЕРШИВСЯ ВІЗИТ СЕРГІЯ БУБКИ НА ПРИКАРПАТТЯ

ЗАВЕРШИВСЯ ВІЗИТ СЕРГІЯ БУБКИ НА ПРИКАРПАТТЯ


З 22 по 24 жовтня 2019 року на Івано-Франківщині перебував президент Національного олімпійського комітету України, член виконкому Міжнародного олімпійського комітету, перший віце-президент міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, Олімпійський чемпіон, Герой України Бубка Сергій Назарович.

Перший день візиту Сергія Бубки до Івано-Франківщини розпочався із зустрічі з головою обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

 Під час зустрічі, в якій також взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації ВіталійФедорів, виконавчий директор НОК України Наталія Коваленко та голова відділення НОК України в Івано-Франківській областіМирослав Карабін порушувалися та обговорювалися питання щодо стану та розвитку спортивної інфраструктури, особливо акцентувалася увага на будівництві спортивного комплексу в м. Івано-Франківську, реконструкції обласної дитячо-юнацької спортивної школи та завершення реконструкції стадіону ім. А. Гемби національного технічного університету нафти і газу.

   Підсумовуючи результати зустрічі очільник області зазначив наступне:

«Спорт формує здорове майбутнє підростаюче покоління, мотивує до досягнення високих результатів. Тож ми всіляко сприяємо розвитку даної галузі, працюємо над спорудженням інфраструктурних об’єктів, які дають можливість займатися спортом».

В свою чергу, Сергій Бубка наголосив, що саме через спорт та олімпійський рух сьогодні можна об’єднати країну, виховати патріотичне покоління, яке досягатиме успіхів у розвитку фізичної культури.

   «Спорт формує здорове майбутнє підростаючого покоління прикарпатців, мотивує до досягнення високих результатів та виховує призерів чемпіонатів та олімпіад. Так, упродовж року 8 прикарпатців стали чемпіонами світу та Європи, – підкреслив керівник області. – Тож ми всіляко сприяємо розвитку даної галузі, працюємо над спорудженням інфраструктурних об’єктів, які дають можливість займатися спортом».

    В своєю чергою Сергій Бубка наголосив, що саме через спорт та олімпійський рух сьогодні можна об’єднати країну, виховати патріотичне покоління, яке досягатиме успіхів у розвитку фізичної культури.
 В другій половині дня Сергій Бубка взяв участь в зустрічі-діалозі, що проводився в обласній бібліотеці для юнацтва у рамках проекту «Молодь обирає спорт і здоровий спосіб життя».

 Також у зазначеному заході взяли участь виконавчий директор Національного олімпійського комітету України Наталія Коваленко, голова відділення Національного олімпійського комітету в Івано-Франківської області Мирослав Карабін, а також уславлені олімпійці та спортсмениПрикарпаття: Тетяна Ляхович, Дарія Згоба, Сервін Сулейманов, Неля Непорадна, Надія Діденко, Ірина Шепетюк та Христина Юдкіна.

Учні та студенти навчальних закладів міста отримали корисні поради від Сергія Бубки, зокрема їх цікавили відповіді на наступні запитання:

– що необхідно робити для досягнення успіхів та перемог у спорті;

– як гідно переносити труднощі, заради високої мети; 

– як навчитися перемагати самого себе у спорті та в будь-якій сфері життя; 

  За внесок у розвиток олімпійського руху Сергій Бубка вручив подяки Національного олімпійського комітету України директорові обласної бібліотеки для юнацтва Світлані Шаган та бібліотекарю читальної зали Марії Калинюк.

Музичні вітання для всіх гостей звучали від муніципального тріо бандуристів «Намисто», керівник якого є Надія Нестерук.

Бібліотекар читальної зали Марія Калинюк представила для всіх присутніх книжкову викладку «Молодь обирає здоров’я», ознайомила із літературою на спортивно-оздоровчу тематику.

  Юні шанувальники спорту одержали цінні подарунки та автограф від Сергія Бубки.

Перший день перебування Сергія Бубки до Івано-Франківщини завершився зустріччю з вихованцями та керівництвом Івано-Франківської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 1 зі спортивної гімнастики.

  В ході цього візиту Сергій Назарович відвідав музей спортивної школи, був присутнім під час показових виступів вихованців, нагородив дирекцію спортивної школи почесними грамотами, вручив подяки меценатам та переможцям нещодавнього чемпіонату області зі спортивної гімнастики.

  На зустрічі також були присутні:

секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин, виконавчий директор Національного Олімпійського комітету України Наталія Коваленко, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Івано-Франківській області Мирослав Карабін, директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко, а такожуславлені олімпійці та спортсмениПрикарпаття: Неля Непорадна, Ірина Шепетюк, Тетяна Ляхович, Дарія Згоба, Надія Діденко, Сервін Сулейманов та Христина Юдкіна.

 Наступного дня президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка разом з головою обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем відвідав Івано-Франківську обласну дитячо-юнацьку спортивну школу.

Почесні гості поспілкувалися із тренерами та викладачами закладу, вручили почесні відзнаки та цінні подарунки Національного олімпійського комітету України працівникам та тренерам, переможцям спортивних змагань.

  Зазначимо, що обласна дитячо-юнацька спортивна школа заснована у 1967 році. На базі закладу функціонують відділення з баскетболу, боксу, вільної боротьби, дзюдо, важкої і легкої атлетики, настільного тенісу, футболу, шашок та хокею з шайбою. А віднедавна у школі розпочало роботу відділення з бадмінтону. Навчально-тренувальними заняттями із перелічених видів спорту охоплено близько 700 дітей. Навчально-тренувальну роботу тут здійснюють близько 40 досвідчених тренерів-викладачів, серед яких є учасники Олімпійських ігор. Школа, попри відсутність сучасної багатофункціональної матеріально-технічної бази, виховала не одне покоління переможців та призерів чемпіонатів світу та Європи.

«Сьогодні, незважаючи на відсутність належних умов для проведення тренувань, спортивна школа має ким пишатися. Десятки спортсменів із гідністю прославили нашу область на Олімпійських іграх, здобули медалі на чемпіонатах Європи і світу, – підкреслив під час розмови із колективом закладу Денис Шмигаль. – Прикарпатські олімпійці – приклад того, як в непростих умовах досягати вершин у спорті, вселяти мрію у молоде покоління. Особлива заслуга у здобутті перемог спортсменів безумовно належить тренерам, котрі навчали, підтримували та вірили в успіхи своїх вихованців».

На завершення була виконана загальна фотосесія на незабутню пам’ять про цю зустріч.

В цей же день Сергій Бубка разом з головою обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем відвідали Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Гості оглянули стадіон та манеж, де у закритому приміщенні тренуються легкоатлети, а також інвентар, який буде встановлений після завершення реконструкції стадіону.

 «Тут, на стадіоні ІФНУНГ, ми бачимо правильний результат. Результат ініціативи людей, які доклали зусилля, щоб було фінансування та з реалізований проект, – зазначив Денис Шмигаль. – Цього року ми завершуємо ремонт трибун і фактично стадіон отримає третій рівень сертифікації. Якщо у наступному році облаштувати закриті приміщення для тренування, стадіон підніметься до другого класифікаційного рівня. Але навіть третій рівень дозволяє проводити тут міжнародні змагання з іноземними делегаціями», – підкреслив очільник області.

Проректори з наукової роботи Ігор Чудик та з науково-педагогічної роботи Сергій Куровець ознайомили присутніх зі станом реконструкції стадіону, яка розпочата у минулому році та за темпами її проведення вийшла на фінішну прямута здійснюється за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку, Міністерства освіти інауки України, обласного бюджету. Окрім сучасних поліуретанових доріжок і зеленого газону футбольного поля з автоматичним поливом та освітленням, незабаром мають з’явитися нові трибуни для глядачів і розминочне приміщення для учасників змагань під трибунами (нинішній манеж).

 У свою чергу, президент НОК України вручив прапор Національного олімпійського комітету України для університету та наголосив, що розвиток спортивної інфраструктури є надзвичайно важливим для здоров’я нації і цей процес повинен бути безперервним.

Також, в цей день, президент Національного олімпійського комітету України побував в селі Вістова Калуського району. Сергій Бубка разом з народним депутатом України Едуардом Прощуком, начальником управління лісового і мисливського господарства в Івано-Франківській області Віктором Сахнюком та головою Калуської районної ради Віктором Гільтайчуком оглянув оновлену рекреаційну зону «Біля ведмедів», яка популярна серед відпочивальників вже понад 60 років.

Другий день візиту завершився участю Сергія Бубки у висадці саджанців дерев за проектом «Олімпійська спадщина». Зазначений проект був ініційований відділенням НОК України в Івано-Франківській області за підтримки НОК України.

Цей захід проводився на територій гірських масивів Карпат поблизу села Дуба Рожнятівського району.

  У зазначеній акцій також взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, народний депутат України Олександр Матусевич, виконавчий директор Національного Олімпійського комітету України Наталія Коваленко, голова відділення НОК України в Івано-Франківській області Мирослав Карабін, керівники спортивних федерацій, організацій та закладів, тренери-викладачі, учнівська та студентська молодь, а також уславлені олімпійці та спортсмениПрикарпаття: Неля Непорадна, Ірина Шепетюк, Тетяна Ляхович, Дарія Згоба, Надія Діденко, Сервін Сулейманов, Володимир Бощук, Христина Юдкіна та Валерій Літанюк.

На площі одного гектара було висаджено 4600 саджанців бука, явора та дугласії.

В останній день перебування на Івано-Франківщині Сергій Бубка відвідав Ясну Гору.

 Разом з головою відділення НОК України в Івано-Франківській області Мирославом Карабіном, директором комунального закладу «Долинський міський центр культури, спорту та туризму» Долинської міської ради, заступником голови Долинської районної федерації футболу Святославом Димидом, заступником директора Долинської дитячо-юнацької спортивної школи Іваном Леньком та іншими учасниками делегації він був гостинно запрошений ігуменом Гошівського монастиря отцем Вінкентієм Слободяномдо екскурсії.

  Відвідини ротонди, дзвіниці з дзвонами авторства голландських майстрів, карильйонів, храму, намоленого мільйонами прочан, розповідь настоятеля про багатовікову історію святині були надзвичайно цікавими та надовго залишаться в серці Сергія Бубки на добру згадку про Долинщину. Про це він зазначив у словах вдячності та вручив отцю Вінкентію пам’ятний подарунок Національного Олімпійського комітету України. Натомість, він отримав від ігумена Гошівського монастиря щирі благословення й духовний оберіг – ікону Гошівської Богоматері.

  Перебуваючи під духовною аурою Ясної Гори і покровом Матінки Божої, Сергій Назарович отримав ще більше натхнення й стимул до своєї подвижницької праці в промоції і розвитку українського спорту.

Завершився візит Президента НОК України Бубки Сергія Назаровича до Івано-Франківщини 24 жовтня переїздом до м. Львова, де президент НОК України зустрівся з виконкомом відділення НОК України в Львівській області.

Після цієї зустрічі президент НОК України Бубка С.Н. відбув з робочим візитом до польської столиці – Варшава.

Відділення Національного комітету України висловлює щиру вдячність за надану допомогу у питаннях організаціїна високому рівніофіційної зустрічі та перебування на території Прикарпаття президента Національного олімпійського комітету України, олімпійського чемпіона Героя України Бубки С.Н., а саме:

– голові обласної державної адміністрації Денису Шмигалю;

– народним депутатам України Роману Мулику, Едуарду Прощуку та Олександру Матусевичу;

– начальнику управління лісового і мисливського господарства в Івано-Франківській області Віктору Сахнюку;

– начальнику Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області Володимиру Голубошу;

– ректору Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахію Крижанівському;

– ректору Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігорю Цепенді;

– ректору національного медичного університету Миколі Рожку;

– директору обласної бібліотеки для юнацтва Світлані Шаган;

– директору Івано-Франківської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 1 з гімнастики спортивної Людмилі Голіневич;

– ігумену Гошівського монастиря отцю Вінкентію Слободяну;

-директору телерадіокомпанії «РАІ» Андрію Русиняку;

– генеральному директору обласного телебачення «Галичина» Ігорю Дебенку;

– директору телерадіокомпанії «3-Студія» Олегу Головенському;

– фотокореспонденту Національної інформаційної агенції «Укрінформ» Юрію Рильчуку;

– генеральному директору ТзОВ «Прикарпатський торговий дім» Ярославу Сухоребському;

– директору ТзОВ«Гранд готель Роксолана» Едуарду Кодзаєву.